Intermediate Cup

Results

Round 1
122. 11/09/10  14:00 Lee Moor F.C. (Reserves) 4 - 2 Hooe Rovers F.C. (First)
[+]
121. 11/09/10  14:00 The Railway Club F.C. (First) 6 - 3 Chaddlewood Miners Old Boys FC (2nd)
[+]
120. 04/09/10  14:00 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves) 7 - 0 University of Plymouth F.C. (3rds)
[+]
119. 11/09/10  14:00 DC Auto Repairs F.C. (1st) 3 - 1 Lifton F.C. (1st)
[+]
118. 11/09/10  14:00 Wembury Rovers F.C. (1st) 3 - 4 Bere Alston United F.C. (Reserves)
[+]
117. 11/09/10  14:00 Stonehouse Glass F.C. (1st) 5 - 2 Lewdown Rovers F.C. (1st)
[+]
116. 11/09/10  14:00 Plymouth Hope F.C. (1st) 3 - 5 Lamerton F.C. (1st)
[+]
115. 04/09/10  14:00 All Nations F.C. (First) 1 - 6 Morley Rangers F.C. (2nd)
[+]
83. 11/09/10  14:00 Lapford F.C. (1st) 1 - 10 Five Star Security F.C. (1st)
[+]
82. 11/09/10  14:00 Otterton F.C. (1st) 1 - 4 Silverton F.C. (1st)
[+]
81. 11/09/10  14:00 Sandford F.C. (2nd) 2 - 3 Farway United F.C. (1st)
[+]
80. 11/09/10  14:00 Culm United F.C. (Reserves) 3 - 4 Langdon F.C. (1st)
[+]
79. 11/09/10  14:00 Newton St Cyres F.C. (2nd) 1 - 18 Dolphin F.C. (1st)
[+]
78. 11/09/10  14:00 Met Office F.C. (1st) HW-W Beacon Knights F.C. (Reserves)
[+]
Home Win - Walkover
77. 11/09/10  14:00 Dawlish United F.C. (2nd) 2 - 0 Priory F.C. (1st)
[+]
76. 11/09/10  14:00 Axmouth United F.C. (1st) 1 - 2 Countess Wear Dynamoes F.C. (Reserves)
[+]
75. 11/09/10  14:00 Woodbury F.C. (1st) 8 - 3 Uplyme F.C. (1st)
[+]
74. 11/09/10  14:00 Amory Green Rovers F.C. (1st) 2 - 3 Cheriton Fitzpaine AFC (1st)
[+]
73. 11/09/10  14:00 UaU Exeter Football Club F.C. (1st) 2 - 7 Clyst Valley F.C. (3rd)
[+]
72. 11/09/10  14:00 Lords XI F.C. (1st) 1 - 6 Millwey Rise F.C. (1st)
[+]
71. 11/09/10  14:00 Heavitree Social United 3rds F.C. (1st) 7 - 2 Okehampton Argyle F.C. (3rds)
[+]
70. 11/09/10  14:00 Beer Albion F.C. (2nd) 2 - 2 Hawkchurch F.C. (1st)
[+]
Home Win Penalties 3 - 1 (2 - 2 after 90 mins)
69. 11/09/10  14:00 Morchard Bishop F.C. (2nd) 2 - 1 Alphington F.C. (3rd)
[+]
37. 10/09/10  19:00 Denbury Athletic F.C. (1st) 1 - 4 Watcombe Wanderers F.C. (1st)
[+]
36. 11/09/10  14:00 Broadhempston United F.C. (1st) 4 - 0 Newton United F.C. (2nd)
[+]
35. 11/09/10  14:00 Kingsbridge & Kellaton United F.C. (1st) 2 - 5 Meadowbrook Athletic F.C. (1st)
[+]
34. 11/09/10  14:00 Moretonhampstead F.C. (1st) 0 - 10 Abbotskerswell F.C. (Reserves)
[+]
33. 11/09/10  14:00 Totnes & Dartington SC F.C. (3rd) 7 - 2 Chelston F.C. (1st)
[+]
32. 11/09/10  14:00 Buckland & Milber F.C. (1st) 5 - 3 Paignton Villa F.C. (2nd)
[+]
31. 11/09/10  14:00 Buckfastleigh Rangers F.C. (2nd) 4 - 2 Stoke Fleming F.C. (Reserves)
[+]
30. 11/09/10  14:00 Ashburton Association F.C. (2nd) 0 - 7 Buckland Athletic F.C. (3rd)
[+]
14. 11/09/10  14:00 Northside Atlantic F.C. (1st) 4 - 1 Woolsery F.C. (2nd)
[+]
13. 11/09/10  14:00 AFC Anchor (1st) 2 - 3 Black Torrington F.C. (1st)
[+]
12. 11/09/10  14:00 Woolacombe & Mortehoe F.C. (1st) 4 - 5 Hatherleigh Town F.C. (2nd)
[+]
Away Win After Extra Time (4 - 4 after 90 mins)
11. 11/09/10  14:00 Fremington F.C. (1st) 1 - 7 Chulmleigh F.C. (1st)
[+]
10. 11/09/10  14:00 Folly Gate and Inwardleigh F.C. (1st) 5 - 1 Putford F.C. (2nd)
[+]
9. 11/09/10  14:00 Equalizers F.C. (1st) 3 - 2 Lynton and Lynmouth F.C. (1st)
[+]
8. 11/09/10  14:00 Clovelly F.C. (1st) 4 - 1 Buckland Brewer F.C. (1st)
[+]
7. 11/09/10  14:00 Bridgerule F.C. (1st) 1 - 1 Halwill F.C. (2nd)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
6. 11/09/10  14:00 Pilton Academicals F.C. (Reserves) 0 - 2 Anchor Chiefs F.C. (1st)
[+]
5. 11/09/10  14:00 Wrey Arms F.C. (1st) 4 - 4 Sporting Barum F.C. (1st)
[+]
Home Win Penalties 4 - 2 (3 - 3 after 90 mins)
4. 11/09/10  14:00 Landkey Town F.C. (1st) 11 - 2 Bratton Fleming F.C. (Reserves)
[+]
3. 11/09/10  14:00 Bradworthy F.C. (2nd) 1 - 0 Merton F.C. (1st)
[+]
2. 11/09/10  14:00 High Bickington F.C. (1st) 4 - 3 Torridgeside F.C. (2nd)
[+]
1. 11/09/10  14:00 Ashwater F.C. (1st) 7 - 4 Chittlehampton F.C. (2nd)
[+]
Round 2
99. 09/10/10  14:00 Bampton F.C. (2nd) 0 - 8 Topsham Town F.C. (2nd)
[+]
98. 09/10/10  14:00 Tedburn St Mary F.C. (2nd) 3 - 0 Met Office F.C. (1st)
[+]
97. 09/10/10  14:00 Dolphin F.C. (1st) 6 - 1 Broadclyst F.C. (Reserves)
[+]
96. 09/10/10  14:00 Exmouth Town F.C. (2nd) 4 - 1 Beer Albion F.C. (2nd)
[+]
95. 09/10/10  14:00 Feniton F.C. (2nd) 0 - 2 East Budleigh F.C. (2nd)
[+]
94. 09/10/10  14:00 Woodbury F.C. (1st) 4 - 0 Clyst Valley F.C. (3rd)
[+]
93. 09/10/10  14:00 Millwey Rise F.C. (1st) HW-W Five Star Security F.C. (1st)
[+]
Home Win - Walkover
92. 09/10/10  14:00 Cheriton Fitzpaine AFC (1st) 2 - 0 Bow Amateur Athletic Club F.C. (2nd)
[+]
91. 09/10/10  14:00 Whipton & Pinhoe F.C. (First) 3 - 1 Dunkeswell Rovers F.C. (1st)
[+]
90. 09/10/10  14:00 Silverton F.C. (1st) CCD-HW Countess Wear Dynamoes F.C. (Reserves)
[+]
Cup Committee Decisions - Home Win
89. 09/10/10  14:00 Sampford Peverell F.C. (1st) HW-W Dawlish United F.C. (2nd)
[+]
Home Win - Walkover
88. 09/10/10  14:00 North Tawton F.C. (Reserves) 3 - 5 Langdon F.C. (1st)
[+]
87. 09/10/10  14:00 Bradninch F.C. (1st) 1 - 3 Heavitree Social United 3rds F.C. (1st)
[+]
86. 09/10/10  14:00 AFC Sidford (1st) 1 - 4 Uplowman Athletic F.C. (Reserves)
[+]
85. 09/10/10  14:00 Amory Park Rangers F.C. (1st) 6 - 1 Morchard Bishop F.C. (2nd)
[+]
84. 09/10/10  14:00 Awliscombe F.C. (1st) 1 - 2 Farway United F.C. (1st)
[+]
53. 09/10/10  14:00 Buckland Athletic F.C. (3rd) 3 - 2 Watcombe Wanderers F.C. (1st)
[+]
52. 09/10/10  14:00 Brixham Town F.C. (1st) 1 - 2 Bovey Tracey F.C. (2nd)
[+]
51. 09/10/10  14:00 Torbay Christians F.C. (1st) 2 - 2 Dartmouth F.C. (3rd)
[+]
Home Win Penalties 4 - 3 (2 - 2 after 90 mins)
50. 09/10/10  14:00 Ilsington Villa F.C. (1st) 6 - 1 Kingskerswell & Chelston F.C. (3rd)
[+]
49. 09/10/10  14:00 Watts Blake Bearne F.C. (2nd) 3 - 1 Bishopsteignton United F.C. (1st)
[+]
48. 09/10/10  14:00 South Brent F.C. (1st) 3 - 0 Salcombe Town F.C. (1st)
[+]
47. 09/10/10  14:00 Teign Village F.C. (2nd) 1 - 6 Dittisham United F.C. (1st)
[+]
46. 09/10/10  14:00 Staverton & Landscove F.C. (Reserves) 3 - 1 Liverton United F.C. (2nd)
[+]
45. 09/10/10  14:00 Meadowbrook Athletic F.C. (1st) 7 - 3 Waldon Athletic F.C. (2nd)
[+]
44. 09/10/10  14:00 Babbacombe Corinthians F.C. (1st) 1 - 2 Foxhole United F.C. (1st)
[+]
43. 09/10/10  14:00 Chagford F.C. (2nd) 3 - 4 Stoke Gabriel F.C. (3rd)
[+]
42. 09/10/10  14:00 Totnes & Dartington SC F.C. (3rd) 1 - 0 Broadhempston United F.C. (1st)
[+]
41. 09/10/10  14:00 Buckland & Milber F.C. (1st) 2 - 2 Riviera United F.C. (1st)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (1 - 1 after 90 mins)
40. 09/10/10  14:00 Malborough United F.C. (1st) 4 - 3 Riviera Spurs F.C. (2nd)
[+]
39. 09/10/10  14:00 Marldon F.C. (1st) 0 - 2 Buckfastleigh Rangers F.C. (2nd)
[+]
38. 09/10/10  14:00 Abbotskerswell F.C. (Reserves) 3 - 0 Newton Abbot Spurs F.C. (3rd)
[+]
22. 09/10/10  14:00 Ashwater F.C. (1st) AW-W Equalizers F.C. (1st)
[+]
Away Win - Walkover
21. 09/10/10  14:00 Chulmleigh F.C. (1st) 4 - 1 Clovelly F.C. (1st)
[+]
20. 09/10/10  14:00 Anchor Chiefs F.C. (1st) 1 - 4 Barnstaple F.C. (1st)
[+]
19. 09/10/10  14:00 Folly Gate and Inwardleigh F.C. (1st) 2 - 5 Northside Atlantic F.C. (1st)
[+]
18. 09/10/10  14:00 Wrey Arms F.C. (1st) 5 - 0 Hatherleigh Town F.C. (2nd)
[+]
17. 09/10/10  14:00 Bradworthy F.C. (2nd) 5 - 3 Winkleigh F.C. (2nd)
[+]
16. 09/10/10  14:00 Bridgerule F.C. (1st) 2 - 4 High Bickington F.C. (1st)
[+]
15. 09/10/10  14:00 Landkey Town F.C. (1st) HW-W Black Torrington F.C. (1st)
[+]
Home Win - Walkover
Round 3
107. 06/11/10  14:00 Amory Park Rangers F.C. (1st) 3 - 6 East Budleigh F.C. (2nd)
[+]
106. 06/11/10  14:00 Woodbury F.C. (1st) 5 - 3 Cheriton Fitzpaine AFC (1st)
[+]
105. 06/11/10  14:00 Whipton & Pinhoe F.C. (First) 3 - 1 Heavitree Social United 3rds F.C. (1st)
[+]
104. 06/11/10  14:00 Topsham Town F.C. (2nd) 4 - 0 Uplowman Athletic F.C. (Reserves)
[+]
103. 06/11/10  14:00 Millwey Rise F.C. (1st) 16 - 0 Tedburn St Mary F.C. (2nd)
[+]
102. 06/11/10  14:00 Silverton F.C. (1st) 0 - 2 Sampford Peverell F.C. (1st)
[+]
101. 06/11/10  14:00 Farway United F.C. (1st) 3 - 0 Langdon F.C. (1st)
[+]
100. 06/11/10  14:00 Exmouth Town F.C. (2nd) 2 - 0 Dolphin F.C. (1st)
[+]
61. 06/11/10  14:00 Abbotskerswell F.C. (Reserves) 0 - 3 South Brent F.C. (1st)
[+]
60. 06/11/10  14:00 Totnes & Dartington SC F.C. (3rd) 0 - 4 Stoke Gabriel F.C. (3rd)
[+]
59. 06/11/10  14:00 Staverton & Landscove F.C. (Reserves) 6 - 0 Dittisham United F.C. (1st)
[+]
58. 06/11/10  14:00 Torbay Christians F.C. (1st) 0 - 2 Buckland & Milber F.C. (1st)
[+]
57. 06/11/10  14:00 Watts Blake Bearne F.C. (2nd) 1 - 2 Foxhole United F.C. (1st)
[+]
56. 06/11/10  14:00 Meadowbrook Athletic F.C. (1st) 4 - 2 Bovey Tracey F.C. (2nd)
[+]
55. 06/11/10  14:00 Ilsington Villa F.C. (1st) 3 - 4 Buckland Athletic F.C. (3rd)
[+]
Away Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
54. 06/11/10  14:00 Buckfastleigh Rangers F.C. (2nd) 0 - 5 Malborough United F.C. (1st)
[+]
Quarter Final
126. 09/10/10  14:00 Stonehouse Glass F.C. (1st) 5 - 7 DC Auto Repairs F.C. (1st)
[+]
125. 16/10/10  14:00 Lee Moor F.C. (Reserves) 2 - 7 The Railway Club F.C. (First)
[+]
124. 09/10/10  14:00 Bere Alston United F.C. (Reserves) 3 - 7 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves)
[+]
123. 09/10/10  14:00 Lamerton F.C. (1st) 7 - 1 Morley Rangers F.C. (2nd)
[+]
111. 11/12/10  14:00 Woodbury F.C. (1st) 8 - 4 Millwey Rise F.C. (1st)
[+]
110. 11/12/10  14:00 Farway United F.C. (1st) 7 - 1 East Budleigh F.C. (2nd)
[+]
109. 11/12/10  14:00 Sampford Peverell F.C. (1st) 4 - 1 Whipton & Pinhoe F.C. (First)
[+]
108. 04/12/10  14:00 Exmouth Town F.C. (2nd) 3 - 2 Topsham Town F.C. (2nd)
[+]
65. 11/12/10  14:00 Buckland Athletic F.C. (3rd) 5 - 0 South Brent F.C. (1st)
[+]
64. 10/12/10  19:00 Foxhole United F.C. (1st) 3 - 1 Buckland & Milber F.C. (1st)
[+]
63. 11/12/10  14:00 Stoke Gabriel F.C. (3rd) 3 - 4 Staverton & Landscove F.C. (Reserves)
[+]
62. 04/12/10  14:00 Malborough United F.C. (1st) 1 - 3 Meadowbrook Athletic F.C. (1st)
[+]
26. 06/11/10  14:00 Northside Atlantic F.C. (1st) 4 - 1 Barnstaple F.C. (1st)
[+]
25. 06/11/10  14:00 High Bickington F.C. (1st) 3 - 2 Landkey Town F.C. (1st)
[+]
24. 06/11/10  14:00 Chulmleigh F.C. (1st) 10 - 0 Bradworthy F.C. (2nd)
[+]
23. 06/11/10  14:00 Wrey Arms F.C. (1st) 1 - 2 Equalizers F.C. (1st)
[+]
Semi Final
131. 19/03/11  14:00 Chulmleigh F.C. (1st) 3 - 1 Foxhole United F.C. (1st)
[+]
130. 19/03/11  14:00 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves) 1 - 0 Exmouth Town F.C. (2nd)
[+]
Home Win After Extra Time (0 - 0 after 90 mins)
128. 09/01/11  14:00 Lamerton F.C. (1st) 7 - 3 The Railway Club F.C. (First)
[+]
Home Win After Extra Time (3 - 3 after 90 mins)
127. 11/12/10  14:00 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves) 5 - 1 DC Auto Repairs F.C. (1st)
[+]
113. 15/01/11  14:00 Woodbury F.C. (1st) 2 - 1 Sampford Peverell F.C. (1st)
[+]
112. 29/01/11  14:00 Farway United F.C. (1st) 0 - 5 Exmouth Town F.C. (2nd)
[+]
67. 15/01/11  14:00 Staverton & Landscove F.C. (Reserves) 0 - 4 Foxhole United F.C. (1st)
[+]
66. 22/01/11  14:00 Meadowbrook Athletic F.C. (1st) 2 - 1 Buckland Athletic F.C. (3rd)
[+]
28. 12/12/10  14:00 High Bickington F.C. (1st) 2 - 6 Equalizers F.C. (1st)
[+]
27. 11/12/10  14:00 Northside Atlantic F.C. (1st) 1 - 4 Chulmleigh F.C. (1st)
[+]
Final
132. 05/05/11  19:00 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves) 2 - 0 Chulmleigh F.C. (1st)
[+]
129. 05/02/11  14:00 Lamerton F.C. (1st) 1 - 2 Vospers Oak Villa F.C. (Reserves)
[+]
114. 05/02/11  14:00 Woodbury F.C. (1st) 2 - 4 Exmouth Town F.C. (2nd)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
68. 29/01/11  14:00 Meadowbrook Athletic F.C. (1st) 1 - 3 Foxhole United F.C. (1st)
[+]
29. 22/01/11  14:00 Chulmleigh F.C. (1st) 5 - 1 Equalizers F.C. (1st)
[+]
SWH Box
FA Respect Robot
Be Champions Box