A&S Paving Devon Intermediate Cup

Fixtures

Cup Entry List
Club Round
Abbotskerswell 1st 1st Round
Amory Green Rovers 1st 1st Round
Appledore 3rd 1st Round
Appledore Lions 1st 1st Round
Ashburton Association 2nd (bye) 1st Round
Ashwater 1st 1st Round
Awliscombe 1st 1st Round
Axminster Town 3rd 1st Round
Babbacombe Corinthians 2nd 1st Round
Bampton 2nd 1st Round
Barnstaple 2nd 1st Round
Barton Athletic 1st 1st Round
Belgrave 1st 1st Round
Bickleigh 2nd 1st Round
Bideford Community 2nds 1st Round
Bishopsteignton United 2nd 1st Round
Black Swan Town 1st (bye) 1st Round
Bradninch Town 1st Round
Bradworthy 2nd 1st Round
Braunton 3rd 1st Round
Bravehearts 1st 1st Round
Bridgerule 1st (bye) 1st Round
Broadhempston United 1st 1st Round
Buckfastleigh Rangers 2nd 1st Round
Central 1st 1st Round
Central Park Rangers 1st 1st Round
Chagford 2nd 1st Round
Cheriton Fitzpaine AFC 1st 1st Round
Combe Martin 2nd 1st Round
Cranbrook 1st (bye) 1st Round
Culm United 1st 1st Round
Dartmouth 2nd 1st Round
Devonport FC 1st 1st Round
Dittisham United 1st 1st Round
Drake FC 1st 1st Round
Dunkeswell Rovers 1st 1st Round
East Budleigh 2nd 1st Round
Eastside FC . 1st Round
Elmore 2nd 1st Round
Equalizers 1st 1st Round
Exeter United 1st 1st Round
Exmouth Spartans 1st 1st Round
Exwick Village 1st 1st Round
Farway United 1st 1st Round
Friary Vaults 1st 1st Round
Georgeham and Croyde 2nd 1st Round
Halwill 2nd (bye) 1st Round
Harbertonford 2nd 1st Round
Hartland Clovelly FC 2nd 1st Round
Hatherleigh Town 2nd 1st Round
Hawkchurch 1st 1st Round
Haxton Rangers 1st 1st Round
Hemyock 1st 1st Round
Holsworthy 2nd 1st Round
Honiton Town 3rd 1st Round
Hooe Rovers 1st 1st Round
Horrabridge Rangers 1st 1st Round
HT Dons 1st 1st Round
Ilsington Villa 1st 1st Round
Ipplepen Athletic 2nd 1st Round
Kenn Valley United 1st 1st Round
Kentisbeare 2nd 1st Round
Kingsbridge & Kellaton United 1st 1st Round
Kitto FC 1st 1st Round
Lakeside Athletic 3rds 1st Round
Lamerton Community 1st 1st Round
Lapford 2nd 1st Round
Lifton 1st 1st Round
Lynton and Lynmouth 1st 1st Round
Meadowbrook Athletic 1st 1st Round
Millbridge 3rd 1st Round
Millwey Rise 1st 1st Round
Newton Abbot 66 2nd 1st Round
Newton Poppleford 2nd 1st Round
Newton Rovers 1st 1st Round
Newton United 2nd 1st Round
Offwell Rangers FC 1st 1st Round
Okehampton Argyle 2nd 1st Round
Otterton 2nd (bye) 1st Round
Paignton Villa 2nd 1st Round
Park Rangers 1st 1st Round
Pinhoe 2nd 1st Round
Polonia Exeter 1st 1st Round
Queens Head 1st 1st Round
Riviera United 2nd 1st Round
Roselands 2nd 1st Round
Sandford 2nd 1st Round
SB Frankfort 2nd 1st Round
Seaton Town 2nd 1st Round
Shebbear United 2nd 1st Round
Sidmouth Town 3rd 1st Round
Silverton 1st 1st Round
South Molton 1st 1st Round
Spreyton FC 1st (bye) 1st Round
St Martins 3rd 1st Round
Stoke Fleming & Strete 1st 1st Round
Tavistock Rovers 1st 1st Round
Team Carpy 1st 1st Round
Tedburn St Mary 2nd 1st Round
Teign Village 1st 1st Round
The Windmill FC (Devon) Reserves 1st Round
Thorverton 2nds 1st Round
Torbay Police 2nd 1st Round
Torquay Town 1st 1st Round
Torridgeside 3rd (bye) 1st Round
Torrington 2nd 1st Round
University of Plymouth 2nds (bye) 1st Round
Uplyme 1st 1st Round
Upottery 2nd 1st Round
Upton Athletic 2nd 1st Round
Victoria Park Rangers FC 1st 1st Round
Watcombe Wanderers 3rds 1st Round
Watts Blake Bearne 1st 1st Round
Westexe Park Rangers 1st 1st Round
Willand XI 1st 1st Round
Witheridge 3rd 1st Round
Woodford 1st 1st Round
Woolacombe 1st 1st Round
Woolsery 1st 1st Round
1st Round
1. 16/09/17  14:00 Braunton 3rd VS Westexe Park Rangers 1st
[+]
2. 16/09/17  14:00 Babbacombe Corinthians 2nd VS Silverton 1st
[+]
3. 23/09/17  14:00 Bideford Community 2nds VS Newton Poppleford 2nd
[+]
4. 16/09/17  14:00 Lynton and Lynmouth 1st VS Torquay Town 1st
[+]
5. 16/09/17  14:00 Lifton 1st VS Polonia Exeter 1st
[+]
6. 16/09/17  14:00 Harbertonford 2nd VS Bishopsteignton United 2nd
[+]
7. 16/09/17  14:00 Lakeside Athletic 3rds VS HT Dons 1st
[+]
8. 16/09/17  14:00 Dartmouth 2nd VS Meadowbrook Athletic 1st
[+]
9. 16/09/17  14:00 Okehampton Argyle 2nd VS Barton Athletic 1st
[+]
10. 09/09/17  14:00 Victoria Park Rangers FC 1st VS Torbay Police 2nd
[+]
11. 16/09/17  13:30 Appledore 3rd VS Cheriton Fitzpaine AFC 1st
[+]
12. 16/09/17  14:00 Pinhoe 2nd VS Bradninch Town
[+]
13. 16/09/17  14:00 East Budleigh 2nd VS Millwey Rise 1st
[+]
14. 16/09/17  14:00 Axminster Town 3rd VS Hartland Clovelly FC 2nd
[+]
15. 16/09/17  14:00 Upottery 2nd VS Belgrave 1st
[+]
16. 16/09/17  14:00 Horrabridge Rangers 1st VS Lapford 2nd
[+]
17. 23/09/17  14:00 Bradworthy 2nd VS Kentisbeare 2nd
[+]
18. 16/09/17  14:00 Watts Blake Bearne 1st VS Exeter United 1st
[+]
19. 16/09/17  14:00 Teign Village 1st VS Kenn Valley United 1st
[+]
20. 16/09/17  14:00 Lamerton Community 1st VS SB Frankfort 2nd
[+]
21. 23/09/17  14:00 Newton United 2nd VS Awliscombe 1st
[+]
22. 02/09/17  14:00 Central Park Rangers 1st VS Queens Head 1st
[+]
23. 16/09/17  14:00 Bravehearts 1st VS The Windmill FC (Devon) Reserves
[+]
24. 16/09/17  14:00 Drake FC 1st VS Devonport FC 1st
[+]
25. 16/09/17  14:00 Kitto FC 1st VS Barnstaple 2nd
[+]
26. 16/09/17  14:00 Uplyme 1st VS Appledore Lions 1st
[+]
27. 16/09/17  14:00 Watcombe Wanderers 3rds VS Equalizers 1st
[+]
28. 16/09/17  14:00 Sandford 2nd VS Hatherleigh Town 2nd
[+]
29. 16/09/17  14:00 Offwell Rangers FC 1st VS Farway United 1st
[+]
30. 16/09/17  14:00 Ipplepen Athletic 2nd VS Friary Vaults 1st
[+]
31. 16/09/17  14:00 Roselands 2nd VS Woolacombe 1st
[+]
32. 16/09/17  14:00 Willand XI 1st VS South Molton 1st
[+]
33. 16/09/17  14:00 Buckfastleigh Rangers 2nd VS Kingsbridge & Kellaton United 1st
[+]
34. 16/09/17  14:00 Witheridge 3rd VS Haxton Rangers 1st
[+]
35. 16/09/17  14:00 Ilsington Villa 1st VS Newton Abbot 66 2nd
[+]
36. 16/09/17  14:00 Central 1st VS Amory Green Rovers 1st
[+]
37. 16/09/17  14:00 Hemyock 1st VS Newton Rovers 1st
[+]
38. 16/09/17  14:00 Riviera United 2nd VS Abbotskerswell 1st
[+]
39. 16/09/17  14:00 Hawkchurch 1st VS Elmore 2nd
[+]
40. 16/09/17  14:00 Torrington 2nd VS Chagford 2nd
[+]
41. 16/09/17  14:00 Stoke Fleming & Strete 1st VS Shebbear United 2nd
[+]
42. 16/09/17  14:00 Exmouth Spartans 1st VS Holsworthy 2nd
[+]
43. 16/09/17  14:00 Sidmouth Town 3rd VS Tedburn St Mary 2nd
[+]
44. 16/09/17  14:00 Team Carpy 1st VS Combe Martin 2nd
[+]
45. 16/09/17  14:00 Culm United 1st VS Broadhempston United 1st
[+]
46. 16/09/17  15:45 Georgeham and Croyde 2nd VS Dunkeswell Rovers 1st
[+]
47. 16/09/17  14:00 Bickleigh 2nd VS Woodford 1st
[+]
48. 16/09/17  14:00 Tavistock Rovers 1st VS St Martins 3rd
[+]
49. 16/09/17  14:00 Park Rangers 1st VS Woolsery 1st
[+]
50. 16/09/17  14:00 Dittisham United 1st VS Hooe Rovers 1st
[+]
51. 16/09/17  16:00 Upton Athletic 2nd VS Honiton Town 3rd
[+]
52. 16/09/17  14:00 Paignton Villa 2nd VS Bampton 2nd
[+]
53. 16/09/17  14:00 Seaton Town 2nd VS Thorverton 2nds
[+]
54. 16/09/17  16:15 Exwick Village 1st VS Ashwater 1st
[+]
55. 09/09/17  14:00 Millbridge 3rd VS Eastside FC .
[+]
2nd Round
56. 14/10/17  14:00 Torrington 2nd VS Westexe Park Rangers 1st
[+]
57. 14/10/17  14:00 Roselands 2nd VS Black Swan Town 1st
[+]
58. 14/10/17  14:00 Farway United 1st VS Culm United 1st
[+]
59. 14/10/17  14:00 Exwick Village 1st VS University of Plymouth 2nds
[+]
60. 14/10/17  14:00 Halwill 2nd VS Elmore 2nd
[+]
61. 14/10/17  14:00 Park Rangers 1st VS Exmouth Spartans 1st
[+]
62. 14/10/17  14:00 Newton Abbot 66 2nd VS Hooe Rovers 1st
[+]
63. 14/10/17  14:00 Torridgeside 3rd VS Belgrave 1st
[+]
64. 14/10/17  14:00 Harbertonford 2nd VS Honiton Town 3rd
[+]
65. 14/10/17  14:00 Willand XI 1st VS Hemyock 1st
[+]
66. 14/10/17  14:00 Sidmouth Town 3rd VS Central 1st
[+]
67. 14/10/17  14:00 Otterton 2nd VS Babbacombe Corinthians 2nd
[+]
68. 14/10/17  14:00 Ashburton Association 2nd VS Thorverton 2nds
[+]
69. 14/10/17  14:00 Millwey Rise 1st VS Hartland Clovelly FC 2nd
[+]
70. 14/10/17  14:00 Drake FC 1st VS Watcombe Wanderers 3rds
[+]
71. 14/10/17  14:00 Cheriton Fitzpaine AFC 1st VS Dunkeswell Rovers 1st
[+]
72. 14/10/17  14:00 Hatherleigh Town 2nd VS Bideford Community 2nds
[+]
73. 14/10/17  14:00 Uplyme 1st VS Awliscombe 1st
[+]
74. 14/10/17  14:00 Barton Athletic 1st VS Bradninch Town
[+]
75. 14/10/17  14:00 Bampton 2nd VS The Windmill FC (Devon) Reserves
[+]
76. 14/10/17  14:00 Friary Vaults 1st VS Lynton and Lynmouth 1st
[+]
77. 14/10/17  14:00 Bickleigh 2nd VS Exeter United 1st
[+]
78. 14/10/17  14:00 Witheridge 3rd VS Lifton 1st
[+]
79. 14/10/17  14:00 Kingsbridge & Kellaton United 1st VS Lamerton Community 1st
[+]
80. 14/10/17  14:00 Teign Village 1st VS Victoria Park Rangers FC 1st
[+]
81. 14/10/17  14:00 Bridgerule 1st VS Stoke Fleming & Strete 1st
[+]
82. 14/10/17  14:00 Lapford 2nd VS Dartmouth 2nd
[+]
83. 14/10/17  14:00 Millbridge 3rd VS Kentisbeare 2nd
[+]
84. 14/10/17  14:00 Lakeside Athletic 3rds VS Queens Head 1st
[+]
85. 14/10/17  14:00 Cranbrook 1st VS Spreyton FC 1st
[+]
86. 14/10/17  14:00 Kitto FC 1st VS St Martins 3rd
[+]
87. 14/10/17  14:00 Abbotskerswell 1st VS Team Carpy 1st
[+]
3rd Round
88. 28/10/17  14:00 Abbotskerswell 1st VS Ashburton Association 2nd
[+]
89. 04/11/17  14:00 Central 1st VS Bideford Community 2nds
[+]
90. 04/11/17  14:00 Exeter United 1st VS Park Rangers 1st
[+]
91. 04/11/17  14:00 Harbertonford 2nd VS Drake FC 1st
[+]
92. 04/11/17  14:00 Hemyock 1st VS Cheriton Fitzpaine AFC 1st
[+]
93. 04/11/17  14:00 Kingsbridge & Kellaton United 1st VS Bridgerule 1st
[+]
94. 04/11/17  14:00 Kitto FC 1st VS Elmore 2nd
[+]
95. 04/11/17  14:00 Lakeside Athletic 3rds VS Farway United 1st
[+]
96. 04/11/17  14:00 Lapford 2nd VS Barton Athletic 1st
[+]
97. 04/11/17  14:00 Lifton 1st VS Friary Vaults 1st
[+]
98. 04/11/17  14:00 Millbridge 3rd VS University of Plymouth 2nds
[+]
99. 04/11/17  14:00 Millwey Rise 1st VS Babbacombe Corinthians 2nd
[+]
100. 04/11/17  14:00 Newton Abbot 66 2nd VS Belgrave 1st
[+]
101. 04/11/17  14:00 The Windmill FC (Devon) Reserves VS Cranbrook 1st
[+]
102. 04/11/17  14:00 Uplyme 1st VS Black Swan Town 1st
[+]
103. 11/11/17  14:00 Victoria Park Rangers FC 1st VS Torrington 2nd
[+]
4th Round
104. 02/12/17  14:00 The Windmill FC (Devon) Reserves VS Hemyock 1st
[+]
105. 02/12/17  14:00 Barton Athletic 1st VS Lakeside Athletic 3rds
[+]
106. 25/11/17  14:00 Harbertonford 2nd VS Friary Vaults 1st
[+]
107. 02/12/17  14:00 Millwey Rise 1st VS Elmore 2nd
[+]
108. 25/11/17  14:00 Bideford Community 2nds VS University of Plymouth 2nds
[+]
109. 02/12/17  14:00 Torrington 2nd VS Black Swan Town 1st
[+]
110. 02/12/17  14:00 Exeter United 1st VS Newton Abbot 66 2nd
[+]
111. 02/12/17  14:00 Kingsbridge & Kellaton United 1st VS Ashburton Association 2nd
[+]
Quarter-Final
112. 10/02/18  14:00 University of Plymouth 2nds VS Lakeside Athletic 3rds
[+]
113. 10/02/18  14:00 The Windmill FC (Devon) Reserves VS Elmore 2nd
[+]
114. 10/02/18  14:00 Kingsbridge & Kellaton United 1st VS Black Swan Town 1st
[+]
115. 10/02/18  14:00 Friary Vaults 1st VS Newton Abbot 66 2nd
[+]
SWH Box
FA Respect Robot
Be Champions Box