2013/2014 Buddens Westinsure Devon Intermediate Cu

Results

Final
136. 24/04/14  19:00 Hartland (1st) 2 - 2 Bar Sol Ona (1st)
[+]
Away Win Penalties 4 - 5 (2 - 2 after 90 mins)
Semi Final
135. 15/03/14  14:00 Bar Sol Ona (1st) 4 - 0 Otterton (1st)
[+]
134. 08/03/14  14:00 Hartland (1st) 4 - 3 Watts Blake Bearne (2nd)
[+]
Quarter Final
133. 22/02/14  14:00 Lamerton (1st) 0 - 3 Bar Sol Ona (1st)
[+]
132. 01/03/14  14:00 Otterton (1st) 4 - 1 Starcross Generals (1st)
[+]
131. 01/03/14  14:00 Watts Blake Bearne (2nd) 7 - 1 South Brent (1st)
[+]
130. 22/02/14  14:00 Woolacombe & Mortehoe (1st) 0 - 6 Hartland (1st)
[+]
5th Round
125. 22/02/14  14:00 Henry's Cronies (1st) 2 - 3 Starcross Generals (1st)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
124. 25/01/14  14:00 Otterton (1st) 3 - 2 Langdon (1st)
[+]
123. 25/01/14  14:00 South Brent (1st) 4 - 0 Buckfastleigh Rangers (2nd)
[+]
122. 22/02/14  14:00 Watts Blake Bearne (2nd) 4 - 2 Buckland & Milber (1st)
[+]
4th Round
121. 07/12/13  14:00 Ernesettle DRDE Trust (First) 2 - 3 Bar Sol Ona (1st)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
120. 07/12/13  14:00 Lamerton (1st) 5 - 2 Hooe Rovers (First)
[+]
119. 07/12/13  14:00 Henry's Cronies (1st) 2 - 1 Bradninch (Villa)
[+]
118. 07/12/13  14:00 Woodbury (Reserves) 0 - 6 Otterton (1st)
[+]
117. 07/12/13  14:00 St Martins (Reserves) 1 - 4 Langdon (1st)
[+]
116. 07/12/13  14:00 Starcross Generals (1st) 3 - 2 Uplowman Athletic (1st)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
115. 07/12/13  14:00 South Brent (1st) 1 - 1 Dittisham United (1st)
[+]
Home Win Penalties 3 - 1 (1 - 1 after 90 mins)
114. 07/12/13  14:00 Buckland & Milber (1st) 5 - 1 Newton Abbot Spurs (3rd)
[+]
113. 07/12/13  14:00 Buckfastleigh Rangers (2nd) 2 - 0 Watcombe Wanderers (Reserves)
[+]
112. 07/12/13  14:00 Polonia Torbay (First) 0 - 4 Watts Blake Bearne (2nd)
[+]
111. 07/12/13  14:00 Hartland (1st) 5 - 2 Anchor Chiefs (1st)
[+]
110. 07/12/13  14:00 Woolacombe & Mortehoe (1st) 5 - 1 Braunton (3rd)
[+]
3rd Round
109. 16/11/13  14:00 Hooe Rovers (First) 6 - 0 Woodford (First)
[+]
108. 16/11/13  14:00 Plymouth Falcons (First) 2 - 4 Bar Sol Ona (1st)
[+]
107. 02/11/13  14:00 Lamerton (1st) 3 - 1 Millbridge (Reserves)
[+]
106. 02/11/13  14:00 Plymouth Spurs (First) 3 - 5 Ernesettle DRDE Trust (First)
[+]
105. 02/11/13  14:00 Sampford Peverell (First) 1 - 5 Otterton (1st)
[+]
104. 09/11/13  14:00 Sandford (Reserves) 0 - 4 Langdon (1st)
[+]
103. 02/11/13  14:00 Woodbury (Reserves) 2 - 2 Westexe Rovers (2nd)
[+]
Home Win Penalties 3 - 2 (2 - 2 after 90 mins)
102. 02/11/13  14:00 Bradninch (Villa) 7 - 1 Countess Wear Dynamoes (1st)
[+]
101. 02/11/13  14:00 Henry's Cronies (1st) 4 - 1 Bow Amateur Athletic Club (Reserves)
[+]
100. 02/11/13  14:00 Millwey Rise (1st) 9 - 1 Starcross Generals (1st)
[+]
99. 02/11/13  14:00 Uplowman Athletic (1st) 6 - 3 Seaton Town (Reserves)
[+]
98. 09/11/13  14:00 St Martins (Reserves) 3 - 2 Railway Club (First)
[+]
97. 09/11/13  14:00 Teign Village (1st) 1 - 5 Newton Abbot Spurs (3rd)
[+]
96. 02/11/13  14:00 Dittisham United (1st) 2 - 1 Roselands (First)
[+]
95. 02/11/13  14:00 Totnes & Dartington SC (3rds) 1 - 2 South Brent (1st)
[+]
94. 02/11/13  14:00 Buckland & Milber (1st) 10 - 0 Bishopsteignton United (1st)
[+]
93. 02/11/13  14:00 Watcombe Wanderers (Reserves) 3 - 2 Waldon Athletic (Reserves)
[+]
Home Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
92. 02/11/13  14:00 Preston South End (1st) 1 - 2 Watts Blake Bearne (2nd)
[+]
91. 02/11/13  14:00 Buckfastleigh Rangers (2nd) 6 - 0 Bovey Tracey (Thirds)
[+]
90. 02/11/13  14:00 Riviera United (First) 0 - 4 Polonia Torbay (First)
[+]
89. 02/11/13  14:00 Barnstaple (Reserves) 2 - 3 Anchor Chiefs (1st)
[+]
88. 02/11/13  14:00 Hemmens (First) 0 - 1 Braunton (3rd)
[+]
87. 02/11/13  14:00 Chivenor (First) 0 - 3 Hartland (1st)
[+]
86. 02/11/13  14:00 Woolacombe & Mortehoe (1st) 6 - 1 Pilton Academicals (1st)
[+]
2nd Round
85. 05/10/13  14:00 Plymouth Spurs (First) 12 - 0 Kitto FC (First)
[+]
84. 12/10/13  14:00 Sporting Plymouth (First) 1 - 4 Bar Sol Ona (1st)
[+]
83. 12/10/13  14:00 Star Garage (First) 2 - 3 Hooe Rovers (First)
[+]
82. 28/09/13  14:00 Ernesettle DRDE Trust (First) 5 - 0 Morley Rangers (Reserves)
[+]
81. 05/10/13  14:00 Nova Homes (Reserves) 4 - 6 Woodford (First)
[+]
80. 28/09/13  14:00 Staddiscombe Colts (First) 1 - 2 Millbridge (Reserves)
[+]
79. 05/10/13  14:00 Horrabridge Rangers SA (Reserves) 2 - 4 Plymouth Falcons (First)
[+]
78. 05/10/13  14:00 Lamerton (1st) 3 - 2 Chaddlewood Miners Old Boys FC (3rds)
[+]
77. 05/10/13  14:00 Dunkeswell Rovers (1st) 2 - 3 Sampford Peverell (First)
[+]
76. 05/10/13  14:00 Seaton Town (Reserves) 3 - 1 Feniton (Reserves)
[+]
75. 05/10/13  14:00 Hawkchurch (1st) 3 - 5 Railway Club (First)
[+]
74. 05/10/13  14:00 Otterton (1st) 3 - 0 Bickleigh (Reserves)
[+]
73. 05/10/13  14:00 Sandford (Reserves) 3 - 1 Pinhoe (Reserves)
[+]
72. 05/10/13  14:00 Langdon (1st) 8 - 2 Elmore (3rds)
[+]
71. 12/10/13  14:00 Lympstone (Reserves) 2 - 5 Westexe Rovers (2nd)
[+]
70. 05/10/13  14:00 East Budleigh (Reserves) 0 - 3 Bow Amateur Athletic Club (Reserves)
[+]
69. 05/10/13  14:00 Countess Wear Dynamoes (1st) 2 - 1 Met Office (1st)
[+]
68. 05/10/13  14:00 Millwey Rise (1st) 11 - 0 Beer Albion (Reserves)
[+]
67. 05/10/13  14:00 Uplowman Athletic (1st) 2 - 1 Lapford (1sts)
[+]
66. 05/10/13  14:00 Amory Green Rovers (1st) 2 - 5 Woodbury (Reserves)
[+]
65. 05/10/13  14:00 St Martins (Reserves) 3 - 1 Farway United (1st)
[+]
64. 05/10/13  14:00 Henry's Cronies (1st) 11 - 2 Priory (1st)
[+]
63. 05/10/13  14:00 Bradninch (Villa) 2 - 1 Newton St Cyres (Reserves)
[+]
62. 05/10/13  14:00 Stoke Hill (First) 2 - 3 Starcross Generals (1st)
[+]
61. 05/10/13  14:00 Stoke Fleming & Strete (First) 0 - 5 Riviera United (First)
[+]
60. 05/10/13  14:00 Torre (First) 1 - 10 South Brent (1st)
[+]
59. 05/10/13  14:00 Dittisham United (1st) 7 - 2 Newton Rovers (First)
[+]
58. 05/10/13  14:00 Ashburton Association (1st) 1 - 2 Buckfastleigh Rangers (2nd)
[+]
Away Win After Extra Time (1 - 1 after 90 mins)
57. 05/10/13  14:00 Bovey Tracey (Thirds) 6 - 2 Chagford (Reserves)
[+]
56. 05/10/13  14:00 AFC Staverton (First) 2 - 6 Waldon Athletic (Reserves)
[+]
55. 05/10/13  14:00 Newton Abbot Spurs (3rd) 5 - 0 Kingsbridge & Kellaton United (1st)
[+]
54. 05/10/13  14:00 Buckland & Milber (1st) 6 - 3 Barton Athletic (First)
[+]
53. 05/10/13  14:00 Newton Abbot 66 (Reserves) 2 - 3 Watts Blake Bearne (2nd)
[+]
52. 05/10/13  14:00 Salcombe Town (First) 0 - 3 Totnes & Dartington SC (3rds)
[+]
51. 05/10/13  14:00 Polonia Torbay (First) 8 - 2 Torbay Police (First)
[+]
50. 05/10/13  14:00 Roselands (First) 13 - 0 Liverton United (Reserves)
[+]
49. 05/10/13  14:00 Teign Village (1st) 2 - 2 Babbacombe Corinthians (Reserves)
[+]
Home Win Penalties 5 - 4 (2 - 2 after 90 mins)
48. 05/10/13  14:00 Bishopsteignton United (1st) 6 - 0 Moretonhampstead (1st)
[+]
47. 05/10/13  14:00 Preston South End (1st) 5 - 1 Newton United (Reserves)
[+]
46. 05/10/13  14:00 Watcombe Wanderers (Reserves) Home Walkover Meadowbrook Athletic (1st)
[+]
45. 05/10/13  14:00 Torrington (Reserves) 3 - 4 Woolacombe & Mortehoe (1st)
[+]
44. 05/10/13  14:00 Pilton Academicals (1st) 6 - 2 Putford (Reserves)
[+]
43. 05/10/13  14:00 Hemmens (First) 2 - 1 Woolsery (Reserves)
[+]
42. 05/10/13  14:00 Georgeham and Croyde (2nd) 2 - 7 Hartland (1st)
[+]
41. 05/10/13  14:00 Sporting Barum (1st) 1 - 5 Barnstaple (Reserves)
[+]
40. 05/10/13  14:00 Chivenor (First) Home Walkover Halwill (Reserves)
[+]
39. 05/10/13  14:00 Northside Atlantic (First) 1 - 6 Braunton (3rd)
[+]
38. 05/10/13  14:00 Anchor Chiefs (1st) 5 - 0 Fremington (Reserves)
[+]
1st Round
37. 14/09/13  14:00 Princetown (First) 2 - 4 Plymouth Spurs (First)
[+]
36. 07/09/13  14:00 Morley Rangers (Reserves) 5 - 1 Belgrave (First)
[+]
35. 14/09/13  14:00 Stoke Harriers (First) 0 - 2 Hooe Rovers (First)
[+]
34. 14/09/13  14:00 Lamerton (1st) 6 - 1 Plymouth Rangers (1st)
[+]
33. 14/09/13  14:00 Barne Barton Rangers (First) 3 - 6 Chaddlewood Miners Old Boys FC (3rds)
[+]
Away Win After Extra Time (2 - 2 after 90 mins)
32. 07/09/13  14:00 Bar Sol Ona (1st) 5 - 4 Plymstock United (Third)
[+]
31. 21/09/13  14:00 Lewdown Rovers (1st) 1 - 19 Star Garage (First)
[+]
30. 14/09/13  14:00 Yelverton Villa (First) 3 - 8 Sporting Plymouth (First)
[+]
29. 14/09/13  14:00 Lifton (1st) Away Walkover Staddiscombe Colts (First)
[+]
28. 14/09/13  14:00 Silverton (1st) 2 - 3 Railway Club (First)
[+]
27. 14/09/13  14:00 Feniton (Reserves) 4 - 1 Newtown (4th)
[+]
26. 14/09/13  14:00 Bickleigh (Reserves) 5 - 3 Open Space International (First)
[+]
25. 14/09/13  14:00 Pinhoe (Reserves) 6 - 0 Kentisbeare (First)
[+]
24. 14/09/13  14:00 Countess Wear Dynamoes (1st) 1 - 0 Fluxton (First)
[+]
23. 14/09/13  14:00 Henry's Cronies (1st) 6 - 0 Amory Park Rangers (First)
[+]
22. 14/09/13  14:00 Uplyme (1st) 1 - 4 Sampford Peverell (First)
[+]
21. 14/09/13  14:00 Offwell Rangers FC (1st) 5 - 8 Starcross Generals (1st)
[+]
20. 14/09/13  14:00 Alphington (3rd) 1 - 2 Westexe Rovers (2nd)
[+]
19. 14/09/13  14:00 Bow Amateur Athletic Club (Reserves) 2 - 1 Bampton (Reserves)
[+]
18. 14/09/13  14:00 Uplowman Athletic (1st) 2 - 1 Dawlish United (Reserves)
[+]
17. 14/09/13  14:00 Morchard Bishop (Reserves) 0 - 1 Bradninch (Villa)
[+]
16. 14/09/13  14:00 Beer Albion (Reserves) 4 - 1 Honiton Town (Reserves)
[+]
15. 14/09/13  14:00 Otterton (1st) 5 - 0 Tedburn St Mary (Reserves)
[+]
14. 14/09/13  14:00 Exwick Village (First) 2 - 4 East Budleigh (Reserves)
[+]
13. 14/09/13  14:00 Ilsington Villa (1st) 1 - 2 Watcombe Wanderers (Reserves)
[+]
12. 14/09/13  14:00 Paignton Villa (Reserves) 0 - 2 Waldon Athletic (Reserves)
[+]
11. 14/09/13  14:00 AFC Staverton (First) Home Walkover Kingskerswell & Chelston (3rd)
[+]
10. 14/09/13  14:00 Dartmouth (Reserves) 3 - 3 Totnes & Dartington SC (3rds)
[+]
Away Win Penalties 2 - 4 (3 - 3 after 90 mins)
9. 14/09/13  14:00 Malborough United (1st) 3 - 8 Newton Abbot Spurs (3rd)
[+]
8. 14/09/13  14:00 Woolacombe & Mortehoe (1st) 3 - 1 High Bickington (1st)
[+]
7. 14/09/13  14:00 Hartland (1st) 7 - 0 Clovelly (1st)
[+]
6. 14/09/13  14:00 Equalizers (1st) 1 - 2 Woolsery (Reserves)
[+]
5. 14/09/13  14:00 Chivenor (First) 8 - 0 Bradworthy (Reserves)
[+]
4. 14/09/13  14:00 Sporting Barum (1st) 8 - 2 Holsworthy (3rd)
[+]
3. 14/09/13  14:00 Bridgerule (1st) 3 - 7 Northside Atlantic (First)
[+]
2. 14/09/13  14:00 Pilton Academicals (1st) 4 - 0 Haxton Rangers (First)
[+]
1. 14/09/13  14:00 Winkleigh (Reserves) Away Walkover Hemmens (First)
[+]
SWH Box
FA Respect Robot
Be Champions Box